Vastuualueiden johtajien yhteystiedot

TYÖNTEKIJÄT

SEURAKUNNANJOHTAJA: pastori Antti Hietamäki (0400 953 549, antti.hietamaki(ät)svk.fi)

DIAKONIATYÖ: pastori Kari Kähäri (0440 661 234, kari.kahari(ät)svk.fi)

KANSAINVÄLINEN TYÖ: Juha ja Elke Juvonen (044 976 6716 juhaelke(ät)svk.fi)

PIENRYHMÄT: pastori Juhani Huuskonen (040 511 0674 tai pieryhmat.tampere(ät)svk.fi)

ALFA-KURSSIT: pastori Juhani Huuskonen (040 511 0674, juhani.huuskonen(ät)svk.fi)

LAPSI- JA NUORISOTYÖNJOHTAJAN SIJAINEN: pastori Juhani Ahola (050 339 2465, juhani.ahola(ät)om.org)

NUORISOTYÖ: Mohamad Jawad (045 668 8343, mohamad.jawad(ät)svk.fi)

LAPSI-JA VARHAISNUORISOTYÖNTEKIJÄN SIJAINEN: Anniina Halonen (040 651 2451, anniina.halonen(ät)svk.fi)

TAVOITTAVA LAPSITYÖ:

IKURIN LÄHIÖTALO: 0400 514 280 (ma-pe klo 13-16)

PARTIO: Lippukunnanjohtaja Mirkka Lintinen, (050 369 6643, mirkka.lintinen(ät)gmail.com)

TOIMISTO: Terhi Hautala (tampere(ät)svk.fi)

VIADIA PIRKKANMAA RY:n TOIMINNANJOHTAJA: Pekka Matilainen (044- 556 125, pekka.matilainen(ät)viadia.fi)

 

VANHIMMISTO ELI SEURAKUNNAN HALLITUS

VANHIMMISTON PUHEENJOHTAJA: Jorma Terävä, 0400 734 792, jorma.terava(ät)hotmail.com

JÄSENET: Marko Erkkilä, Markku Honkanen, Pekka Matilainen, Mikko Ruhanen, Tommi Karjalainen, Suvi Kankkunen

VARAJÄSENET: Jyrki Saikkonen

Näkymme on, että vuonna 2020 seurakuntamme tavoittaa 2020 lasta ja nuorta ja heidän perheensä.

Yhteystiedot

  • Puutarhakatu 17, 33210 TAMPERE
  • 0400 277 334